OBROK 09

Středa

Po dvou měsíční dlouhé době, kdy jsme čekali až se přiblíží setkání R+R v bastionové pevnosti Josefov u Jaroměře. Část z nás jela rovnou z Liberce a Týtý vyrazil ze školy v Praze.

Podařilo se nám vyřídit registraci a postavili jsme si stany v severočeské sekci. Oplocené tábořiště hlídané SOSáky se postupně začalo zaplňovat. V 21:00 začala zahajovací ceremonie OBROKu 2009. Chvíli jsme vydrželi na zahajovací ceremonii, která byla pěkně připravená, ale po chvíli jsme se vydali spláchnout prachový nános na plicích do místní Krčmy. Zde jsme si každém objednali Grenu a horkého psa a svedli několik zápasů ve stolním fotbálku, poté jsme se vydali spát. Po cestě ke stanům jsme byli zlákáni na noční hru, která se hrála nedaleko vojenského prostoru.V 6 lidech jsme se na ni vydali. Po hodině běhání a sfoukávání pochodní hra skončila a my se unavení vydali spát. Někteří zůstali a dále se bavili a využívali roztodivných programů ke svému pobavení

.

Čtvrtek

Ve čtvrtek ráno nás probudil budíček hraný na trubku o hodinu dříve než bylo psané v harmonogramu, ale vůbec to nevadilo. Postupně jsme se vyhrabali a po snídani jsme se vydali na první oficiální ranní nástup. Ten nás bohužel trochu zklamal, neboť nebyl úplně podle našeho očekávání. Vodní skauti to umí trochu lépe. A lodní stožár, ráhna a vratiráhna jsou na pohled lepší.

Po nástupu jsme se vydali na prohlídku pevnosti. Podzemím a po povrchu pevnosti nás prováděli skauti v roli průvodců. Po hodině chození po pevnosti jsme se vydali uvařit si oběd, a po obědě jsme se vydali na Službu. Opět jsme byli různě rozděleni. Po návratu z práce, jsme začali porůznu vařit a po jídle jsme se vydali na program. U velkého podia jsme se začali učit tanec, díky kterému jsme se měli v pátek zapsat do Guinessovy knihy rekordů. Po nácviku jsme se vydali do čajovny a Krčmy.

Pátek

V pátek ráno jsme se rozhodli trošku si přispat. Neboť se nám nechtělo na Regiony, místo toho jsme si chtěli jít zalézt do Lanáče, kde ale bylo plno, tak jsme se vydali zahrát si něco do čajovny Tunelu. V 11 hodin začal nácvik na pokoření rekordu a okolo 11.45 se nám podařilo rekord pokořit.

Po obědě jsme měli na programu VaPro. Každý si pře obrokem zapsal nějaké aktivity a přednášky, které teď mohl navštívit. Okolo 18:00 jsme se vydali do josefovských kasemat, kde probíhala další hra. Měli jsme za úkol najít ve spleti podzemních chodeb indicie a najít heslo. Vše jen za svitu baterky a bez mapy. Podařilo se nám to zvládnout za 65minut, i přesto že jsme několikrát bloudili. Večer bylo na podiích několik koncertů, jenž si někteří členové výpravy dosyta užili.

Sobota

V sobotu ráno jsme se konečně dostali na lana do Lanáče. Po skoro 3 hodinovém martyriu se nám podařilo vyšplhat až na Mt. Everest. Myslím že to je další rekord co jsme na obroku zvládli. Po obědě jsme se vydali na velkou hru. Byly jsme rozděleni na 4 římská města. Benátky, Janov, Florencii a Milán. Každé město se chtělo stát hlavním provinčním městem a v ulicích Josefova se rozpoutal obrovský boj o peníze a suroviny. Nejlépe vám atmosféru ukáže TV OBROK. Po hře jsme se všichni úplně vyčerpaní vydali do studené Metuje a na večeři. Holky se vydali na Bohoslužbu. Večer běžela Closing ceremony a po ní opět několik kapel a koncertů.

Neděle

Neděle byla ve znamení balení, balení a zase balení. Nejprve jsme zabalili své věci, stany a poté jsme se vydali na pomoc servisákům do pevnosti. Během tohoto jsme se neregistrovali a postupně odešli na vlak směr Liberec a Praha. Co se dá říci na konec? Byla to skvělá akce a roveři a rangers z celé republiky (a zvláště my) si to užili jak jen mohli. Poslední věta může být jen jedna.

OBROK MI TO NESTAČÍ.

Štítky: