Podzimní prázdniny 31. ovs

Na tři dny z pětidenních podzimních prázdnin vyjelo 11 členů 31.ovs do Polabí, kde byly na programu tři části – čtvrteční prohlídka Národního Hřebčína Kladruby nad Labem, páteční splutí části Opatovického kanálu (video na konci článku) a sobotní výlet na Kunětickou horu.

Prohlídka stájí hřebčína trvala asi hodinu a i přes to, že koně byli většinou na pastvě, viděli jsme jich pár přímo ve stájích a k tomu trénink dvojspřeží.
Cestou do Přelouče, asi 10km, nás na hodinku překvapil déšť, nicméně v Přelouči jsme byli podle plánu v pět hodin. Po ubytování v klubovně tamních skautů jsme si dali večeři, několik černých historek a šlo se spát.

Pátečního zmrzlého rána jsme se vlakem vydali do Čeperky, kde čekal Zip se zapůjčenýma loděma od Pardubičáků. Vydali jsme se po proudu Opatovickeho kanálu a dojeli a plavbu ukončili v Lázních Bohdaneč. Nebylo sice nejtepleji, ale plavba byla snad zdařilá. V mnohém kanál připomíná Ploučnici a její meandry – úzké, klikaté a plné roští a popadaných stromů. Několik můstků jsme tak tak podpluli, několik museli přenášet a dokonce se při naloďování Čůča cvakla kanoe s ním a Pískalákem. Naštěstí měli něco suchého v barelu, takže to vydrželi až do konce.

V sobotu výprava končila návštěvou Kunětické hory a Perníkové chaloupky.

Melounek: 28.10 v 7:30 jsme se vydali vlakem do Kladrub. V Kladrubech se konala prohlídka národního hřebčína. Z národního hřebčína jsme šly asi 10 km do Přelouče. Byly jsme ubytováni ve skautské klubovně. Večeři jsme měli vlastní. Ráno jsme vyrazili na vodu asi 4 hodiny a byla zima. Když jsme odjížděli zpátky do Přelouče ujel nám autobus ale naštěstí za chvíli jel další. V klubovně byla večeře a pak se šlo spát. Ráno jsme se sbalily a jeli jsme do Pardubic. V Pardubicích jsme šli na výlet do Perníkové chaloupky. Z Perníkové chaloupky jsme šli na vlak. Do Liberce jsme dorazili asi ve 20:00.

Štítky: