Roverské..... Raftování...... Roudnice

Po delší odmlce si roveři zase jednou dali dostaveníčko, tentokrát s kanálem v Roudnici nad Labem. Nebyl to ale obyčejný kanál, byl to slalomový kanál. V počtu méně než hojném (5) jsme se s obtížemi naskládali do vozítka, které půjčil pan Koala. VW Transporter o třech řadách sedadel nás uvítal a stejně rychle jsme začali zjišťovat jeho nedokonalosti. Ty naštěstí nejsou předmětem článku, ale o zábavnou cestu se postaraly více než dobře, a tak jsme trudomyslností netrpěli. Koala bravurně řídil, Spacák navigoval, Zip do toho zezadu kecal, Hypo přišel na to, že nemáme platnou dálniční známku, a Pompo vzadu spokojeně přizvukoval. Cestou jsme v AC napůjčovali neoprény a přilby a vyrazili směr Roudnice. Vzhledem k neplatné známce jsme na dálnici otočili o 180° a místo na Prahu frčeli na Lípu. Cesta se z původní krásné asfaltky stala tankodromem, což přidalo na zábavě a co nevidět jsme byli v Roudnici. Hned na parkovišti nás zkásla správcová, a tak jsme s lehkou peněženkou mohli jít na věc.

Tři mušketýři si nafoukli raft. Úkol se mohl zdát jednoduchý, ale s nekompatibilními pumpami se z toho stal obtížný quest. Ale podařilo se, jsme chlapci šikovní (a silní). Spacák zatím na přilbu přidělal kameru a převlékli jsme se do neoprénů.

Na kanále byl jeden kajakář, ale když nás viděl, s hanbou radši odešel. Trojice Hypo Pompo Zip si vyzkoušeli raft, a samozřejmě ukazovali svoje parádičky. Spacák a Koala jezdili na hydrospeedu a kolemjdoucí pozorovali novinky v Česku. Všechen pohyb byl monitorován a dokumentován jak na kamery včetně HD, tak i na fotoaparáty. Postupem času jsme raft nechávali doschnout (protože do klubovny je vstup zakázán.. tedy i sušení), a všichni vyzkoušeli hydrospeed. Zábava to opravdu byla. Poslední jízdu jsme jeli ve čtyřech.. dva spíďáci a dva canoyonisti. Nakonec se nikomu nic nestalo. Vstupné na kanál nám vypršelo a tak jsme se přesunuli do převlékárny. Svlékání mokrého neoprénu je nesmírně zábavná taškařice. Rozhodně jsme se u toho nasmáli.

Po zabalení jsme se vydali na další zábavnou cestu domů. U benzinky jsme nakoupili bagety a frrr domů. Cesta proběhla bez problémů, nafta nedošla. Věci jsme uklidili a rozešli se k domovům :)