30. ročník Kotorského závodu

30. ročník Kotorského závodu a 3. ročník memoriálu Jirky Bělského - závodu vlčat - máme za sebou. Počasí pěkný, skvělá parta... Fotografie, video a výsledkové listiny na konci článku.

Ač padlo 1. května na úterý, ke startu se nakonec nahlásilo 26 posádek. Již tradičně se počet účastníků pohybuje okolo 25, což je výborné. Hradec Králové, Turnov, Jablonec a Mimoň jsou mimoliberečtí účastníci našeho libereckého závodu. 

Bohužel jsme opět museli sloučit kategorie Rangers, Roveři a Open do jedné, a to nejméně omezené kategorie - Open. Mělo to sice za následek, že nejmladší závodník této kategorie ještě chodí na první stupeň ZŠ, ale závod si určitě užili všichni.

Samotný závod se již tradičně skládá z plavby po přehradě na závodních pramicích P650 nebo pramicích vodních skautů P550 (vlčata a světlušky). Zhrabu v půlce trati se posádky, kromě kormidelníka, proběhnou místním terénem na konci přehrady. To je jediná disciplína, která je součástí vodní části. Další disciplíny posádky plní před nebo po jízdě na vodě. Hod házečkou, střelba ze vzduchovky a překvapení firmy StrongUp byly letošní doplňkové soutěže. Disciplína s překvapením je mnohdy překvapení i pro organizátory, nicméně letos měly nejmladší kategorie připravené supertěžké posádkové lyže, na nichž jako tým měly posádky překonat ne moc dlouhou vzdálenost. Ostatní kategorie si musely namasírovat svalstvo horních končetin, neboť je čekal raft upevněný pružným lanem k zábradlí přehrady. Cílem samozřejmě bylo dojet co nejdále. Jak se posádkám vedlo a jaká byla atmosféra se můžete přesvědšit níže...