Tábor 2013 - Slovensko

Po mnoha letech jsme se vydali po vzoru velkolepých flotilových expedic (http://flotila-liberec.cz/expedice) do zahraničí. 

Naším cílem bylo jazykově i vzdáleností poměrně blízké Slovensko. Tábor byl rozdělený na 2 části - na pěší a vodní část (i když občas i ta pěší část byla dost vodní nebo mokrá :-) ). Skupina mladších skautů byla týden v kempu pod stany ve Slovenském ráji a starší skauti, v podstatě už čerství roveři, vyrazili na puťák do Rudohorie. Nakonec se ty 2 pěší části nelišily tak moc, protože denní ušlé vzdálenosti byly téměř stejné a převýšení občas taky, protože jsme si v ráji taky pěkně zašplhali a škrábali se dolinami vzhůru až 400 výškových metrů. "Rudohoráci" se tedy poměrně flákali, ale přeci jen nosit pořád na zádech plný těžký batoh a spát pokaždé jinde, kde to zrovna jde, chce trochu síly a odvahy. 

Každopádně si každá skupina užila svoje, někdo parádní doliny se strmými skalami, žebříky a stupačky nad divokým průzračným potokem, jiný zas výhledy z hřebenů hor daleko od civilizace a například jahodová pole. Nikdo se ale nevyhnul cestě na Slovensko lehátkovým vlakem přes noc, což byl také zajímavý zážitek. 

Na vodní část jsme se opět spojili a spluli jsme si na kanojích "na těžko" (s veškerou bagáží, materiálem a jídlem na lodích) řeku Hron z Brezna do městečka Brehy u Nové Bani. Parádně, až neuvěřitelně, to teklo (v čechách žádná řeka tak dlouho dobře neteče) a kromě vody jsme si užili i některé pamětihodnosti v okolí a taky třeba skoky do hluboké vody z vyhlášené skály Královna.

 

Pro lepší představu si můžete pročíst legendární táborové noviny Neptun Times (http://goo.gl/7X7VE7), denní rozkazy (http://goo.gl/sdQjfm) nebo Yellow blog-deník z Rudohorie (http://goo.gl/JPbuRB ).

Fotogalerie - Hron

 

 

Slovenský ráj

 

 

Rudohorie

 

 

Video

 

 

 

I když byl letošní tábor od těch expedic s velým E svou podobou dost vzdálený, tak nám to dalo impuls zase nějakou velkou Expedici časem uspořádat. Snad se tedy v horizontu několika nadcházejících let dočkáme :-)

Bodie